Ostatnie w tym roku podsumowanie !

HLS 2014
HLS 2014

W miniony wtorek w hali Centrum Sportowo Widowiskowego w Kozach zostały rozegrane ostatnie spotkania w kończącym się roku w ramach Halowej Ligi Orlików z rocznika 2014. A więc zapraszamy na ostatnie w tym roku podsumowanie!

Jako pierwsi we wtorkowe grudniowe popołudnie na parkiet hali w Kozach wybiegli zawodnicy AP Michałowski i Orła Kozy. Po bardzo zaciętym boju o jednego gola (10-9) okazali się lepsi ci pierwsi. Spotkanie miało bardzo wyrównany charakter i było toczone „bramka za bramkę”. Do przerwy na tablicy wyników utrzymywał się remis i dopiero druga część gry zdecydowała o końcowym triumfie podopiecznych Krzysztofa Michałowskiego. Dzięki tej wygranej zawodnicy wywodzący się z Bielska-Białej zakończyli rok na drugiej pozycji w stawce, tuż za niepokonanym Groniem Bujaków. Młodzi gracze z Kóz plasują się natomiast tuż za podium.

Nie mają sobie równych w tegorocznych rozgrywkach gracze Gronia Bujaków, którzy bez straty punktów udali się na przerwę świąteczną. W ostatnim swoim pojedynku kończącego się roku pokonali oni swoich rówieśników z Łodygowic aż 10 golami (18-8). Wynik ten z pewnością robi wrażenie, lecz nie może on spowodować przesadnej euforii w szeregach graczy z Bujakowa, gdyż jeszcze wiele przed nimi pracy, aby poprawić swoje umiejętności. Nowy Rok to nowe nadzieje także dla graczy z Łodygowic, którzy na ten moment zamykają ligową stawkę. Wiara i ciężkie treningi z pewnością sprawią, że druga część sezonu będzie bardziej udana. Tego właśnie życzymy obu ekipom.

Ostatni tegoroczny pojedynek był swoistym meczem o zakończenie roku na podium. O taki cel rywalizowały ze sobą Dwójka Kozy i LKS Mazańcowice. Po bardzo dobrym meczu trzy punkty po wygranej 9-7 powędrowały na konto młodych piłkarzy z Mazańcowic i to oni spędzą przerwę na najniższym stopniu podium. Dwójka natomiast ma czas na wyciągnięcie wniosków, aby poprawić swoje miejsce w klasyfikacji.

W pierwszej serii gier po przerwie świątecznej zagrają ze sobą Żaki z rocznika 2015. W pierwszym meczu w 2024 roku zagrają ze sobą zawodnicy Gronia Bujaków i Orła Kozy. Groń poszuka w tym meczu premierowych punktów w sezonie i być może po dobrze przepracowanej przerwie je znajdzie. Orzeł natomiast będzie się chciał umocnić na ligowym podium i pokusić o wyższą lokatę. Spotkanie to zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż każdy z zespołów ma swoje cele i oczekiwania na Nowy Rok.

Następnie zagrają Soła i Zapora. Zespoły z sąsiednich miejscowości, które jak do tej pory zgromadziły po 3 punkty w sezonie. Z pewnością będzie im zależeć na dobrym otwarciu w nowym roku i poprawieniu swego dorobku punktowego. Można więc zadać otwarte pytanie: kiedy jak nie teraz?

Na zakończenie pierwszej styczniowej kolejki czeka nas prawdziwy hit. Zmierzą się bowiem ze sobą czołowe ekipy stawki – LKS Mazańcowice i Dwójka Kozy. Zawodnicy nawet ci najmłodsi uwielbiają takie mecze, które pokazują jak duże masz umiejętności. Zapowiada się zatem duży mecz i o to właśnie chodzi w rozgrywkach organizowanych przez Centrum Sportowo Widowiskowe w Kozach.

Tymczasem z tego miejsca składamy całej społeczności rozgrywek najlepsze życzenia świąteczne oraz pomyślności w Nowym Roku - komentuje Dyrektor CSW Kozy Pan Konrad Hamerlak.

Do zobaczenia na obiektach Centrum Sportowo Widowiskowego w Kozach!