WYDARZYŁO SIĘ: HAROBACZA ŁĄKA ZDOBYTA
W sobotę 1 czerwca odbył się XXII Bieg Górski oraz VI Rajd Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę.

W sobotę 1 czerwca 2024 w Kozach zorganizowano XXII edycję Biegu Górskiego i VI edycję Rajdu Nordic Walking na Hrobaczą Łąkę. Do Kóz przyjechali biegacze z całej Polski. Bieg ukończyło 165 zawodników.

Podobnie jak w latach poprzednich wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na starcie tegorocznych zawodów stanęło łącznie około 212 osób. Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach – organizator zawodów, przygotował dwie ciekawe trasy zarówno dla biegaczy górskich jak i dla osób chodzących z kijkami.

Obie trasy zostały poprowadzone przez kamieniołom w Kozach, jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Gminie Kozy. Trasa biegu górskiego miała nieco ponad 14 km, a trasa rajdu Nordic Walking 6 km. Trasy zaczynały się w Kozach, a kończyły się na szczycie Hrobaczej Łąki przy milenijnym krzyżu.

3 miejsce z czasem 1:18:40,0 zajęła Angelika Noga

Najszybszym kozianinem na trasie biegowej był Jura Rafał, a najszybszą kozianką była Noga Angelika.

Wspaniała frekwencja była z kolei na Rajdzie Nordic Walking. Ukończyło go 47 zawodników.

1 miejsce z czasem 43:03,9 zajął Rymarczyk Daniel

2 miejsce z czasem 44:54,3 zajął Łysy Wiesław

3 miejsce z czasem 44:55,2 zajął Przybyłko Krzysztof

1 miejsce z czasem 46:28,2 zajęła Kołodziej Joanna

2 miejsce z czasem 50:14,4 zajęła Niederlińska Gabriela

3 miejsce z czasem 51:04,6 zajęła Tyrała Małgorzata

Najszybszym kozianinem na trasie rajdu był Daniel Rymarczyk, a najszybszą kozianką została Marta Dubiel.

Na trasie biegu i rajdu nie zabrakło atrakcji - najpierw przed startem przygrywała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kóz, a następnie grupa perkusyjna „Walimy w Kocioł” dodawała energii tuż przed metą. Wszyscy biegacze i chodziarze, którzy ukończyli bieg i rajd na mecie otrzymali okolicznościowe medale, a najlepsi statuetki i nagrody rzeczowe. Zapewniono również posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych w poszczególnych kategoriach czekały trofea i po raz pierwszy nagrody finansowe.

- Nasz bieg ciągle się rozwija, wszyscy staramy się, aby uczestnicy byli zadowoleni. Cieszę się, że tak liczne grono osób po raz kolejny zawitało do Kóz. Po biegu, mamy bardzo dobre opinie, zarówno co do organizacji jak i miejsca rozgrywania zawodów. Po raz kolejny pokazaliśmy uczestnikom piękno naszej Gminy. Posiadamy idealne tereny do uprawiania różnych sportów. W rejonie naszego kamieniołomu organizujemy wiele wydarzeń sportowych m.in. biegi górskie, biegi na orientację, rajd Nordic Walking, a także zawody rowerowe MTB. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim sponsorom z ogromne wsparcie jakie otrzymujemy co roku. – podsumował oba wydarzenia Dyrektor CSW w Kozach Konrad Hamerlak.