XVI Bieg na Hrobaczą Łąkę w plebiscycie na najlepszy bieg górski
Portal BiegiGorskie.pl prowadzi plebiscyt na najlepszy bieg górski organizowany w Polsce. W tym roku wśród nominowanych znalazł się również koziański Bieg na Hrobaczą Łąkę.

FOTO CSW KOZY

Przypominamy, iż bieg odbył się w niedzielę 3 czerwca 2018 w Kozach. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych 113 zawodników stanęło na starcie trasy liczącej 14 kilometrów. Aż 90 procent dystansu zostało poprowadzone ciekawą drogą leśną i widokowym grzbietem górskim, szlakiem czerwonym przez szczyty Groniczki i Gaiki.

W zawodach najlepiej poradzili sobie: Marcin Kubica z Bielska - Białej z czasem 1:02:04, który przybiegł przed Bartoszem Misiakiem. Trzeci na mecie zjawił się Józef Koźmiński reprezentujący gminny LKS „Orzeł” Kozy. Wśród kobiet zwyciężyła Justyna Adamus – Kowalska z Imielina z czasem 1:22:53, która pokonała Julię Honkisz i Dorotę Jonkisz.

Finiszując swój bieg każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, owoce oraz napoje izotoniczne, a w schronisku zawodnicy posilili się zupą pomidorową, by następnie powrócić na uroczystą dekorację na plac targowy w Kozach.

Nasz bieg został zakwalifikowany po raz pierwszy do tych najlepszych i jest to wielkie wyróżnienie, a zarazem zachęta do dalszej wytężonej pracy – mówi Konrad Hamerlak, dyrektor organizującego bieg w Kozach Centrum Sportowo-Widowiskowego. Po zakończeniu zawodów otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii. Mamy nadzieję, że przełoży się to w jakiejś mierze na trwający plebiscyt – dodaje.

Plebiscyt portalu BiegiGorskie.pl zaprasza wszyskich biegaczy górskich do wzięcia udziału w głosowaniu, żeby oddać swój głos, wystarczy wypełnić formularz rejestracji, zaznaczyć biegi na które chcesz zagłosować i kliknąć przycisk GŁOSUJ!

Każdy z głosujących bierze udział w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez partnerów portalu BiegiGorskie.pl