WYDARZYŁO SIĘ: XII Koziański Bieg Niepodległości
Wspaniałe wydarzenie na Stadionie Gminnym CSW

Zawodnicy na podium

Aż 245 zawodników ukończyło XII Koziański Bieg Niepodległości, który prawie w całości odbywał się na Stadionie Gminnym CSW. Organizatorzy przygotowali różne trasy, które były dostosowane do wieku zawodników. Oprócz zawodników na stadion przybyła duża rzesza kibiców, którzy chętnie dopingowali biegaczy. Zmagania rozpoczęli najmniejsi uczestnicy - dzieci z rocznika 2016 i młodsi mieli do pokonania dystans około 300 metrów. Dziewczęta i chłopcy z klas I i II mieli do pokonania ten sam dystans. Do 600 metrów została wydłużona długość trasy dla dzieci z klas III,IV,V,VI. Z kolei dla młodzieży z rocznika 2009 i starsi trasa została ponownie wydłużona, tym razem do 800 metrów.

Zawodnicy z kategorii OPEN biegali nie tylko na stadionie, ale ich trasa została poprowadzona przez park, z powrotem na stadion i liczyła około 1500 m.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii byli na bieżąco dekorowani, najpierw przez Wójta - Pana Jacka Kalińskiego, a następnie przez Zastępcę Wójta Pana Marcina Laska. Na końcu artykułu można zobaczyć szczegółowe wyniki tych zawodów.

Na uczestników po starcie czekała pyszna grochówka oraz ciepła herbata.

Całe wydarzenie przebiegło w wyśmienitej atmosferze, a organizatorzy tego wydarzenia spisali się na medal. Cieszy bardzo fakt, iż tak liczne grono kozian zechciało uczcić 104 rocznicę odzyskania niepodległości w aktywny sposób - podsumował wydarzenie Dyrektor CSW Pan Konrad Hamerlak.