WYDARZYŁO SIĘ: Weekend siatkarski, piłkarski i pływacki
24.11 na hali CSW odbyły się dwa turnieje - siatkarski i piłki nożnej, natomiast niedziela 25.11 należała do pływaków.

GP Kóz w minisiatkówce dziewcząt

Szczególnie intensywna była sobota 24 listopada. Tego dnia w hali Centrum przeprowadzona została kolejna z jesiennych odsłon Grand Prix w minisiatkówce dziewcząt o Puchar Dyrektora CSW, przeznaczona dla zawodniczek z rocznika 2005 i młodszych.

W zmaganiach uczestniczyło 16 drużyn. Dziewczyny przyjechały z Andrychowa, Porąbki, Kęt, Szczyrku i Witkowic, a gospodarza reprezentowały siatkarki z UKS Kozy. Ponownie bezkonkurencyje okazały się dziewczyny z Andrychowa zajmując wszystkie miejsca na podium zawodów. Finałowe zmagania siatrkarek będzie można oglądać już 16.12 i na to wydarzenie już teraz serdecznie zapraszamy.

Sportowe emocje rozgorzały w sobotę również za sprawą piłkarskiego turnieju CSW & UKS Kozy Cup. W kategorii żaków z końcowego triumfu z kompletem 12 punktów za 4 zwycięstwa cieszyła się ekipa Unii Oświęcim, wyprzedzając podopiecznych „jedynki” koziańskiego UKS-u, rówieśników Zapory Porąbka, UKS II Kozy oraz Sadi Soccer Dankowice. Rywalizacja młodzików trzymała w napięciu do samego końca. W finałowym meczu piłkarze LKS Rajsko dopiero po zwycięskich 2:0 rzutach karnych pokonali Zaporę Porąbka. Na podium stanęli także młodzicy Unii Oświęcim, ogrywając w potyczce o medal brązowy dankowickiego Pasjonata. Lokaty 5-6. zajęły drużyny z Kóz.

Dla młodych uczestników organizatorzy przygotowali medale, nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych oraz poczęstunku i napojów dla wszystkich.

TURNIEJ CSW & UKS KOZY o PUCHAR PREZES MONIKI ZEMBOWICZ

W niedzielę 25 listopada odbyły się XI Pływackie Andrzejki na pływalni CSW w Kozach. Impreza okazała się wyjątkowo udana z racji wysokiego poziomu sportowego, ale i rekordowej frekwencji. Do Kóz zawitało aż 30 klubów, reprezentujących województwa śląskie, opolskie i małopolskie. – Dało to łącznie 336 zawodników, którzy zaciekle rywalizowali w poszczególnych kategoriach i na różnych dystansach – mówi Konrad Hamerlak, dyrektor CSW, współorganizującego wydarzenie. – Zainteresowanie Pływackimi Andrzejkami pokazuje, że impreza już na stałe wpisała się w kalendarz środowiska pływackiego w skali szeroko pojmowanego regionu – dodaje.

Klasyfikację klubową wygrał Nowy Klub Pływacki z Bielska-Białej, który zdobył 36 medali. Podopieczni Victorii Kozy wywalczyli 23 miejsca na podium, a bielskiego Ondraszka sięgnęli po 15 krążków.

Relację filmową z tego wydarzenia można obejrzeć na naszym facebooku klikając na link - KLIKNIJ

PEŁNE WYNIKI można zobaczyć TUTAJ.

W minionym tygodniu w Centrum nie zabrakło ponadto cyklicznych aktywności. Młodzi piłkarze jak co wtorek rozegrali kolejne mecze zaliczane do Halowej Ligi Skrzatów. W czwartek 22 listopada panie uczestniczyły w zajęciach fitness, następnego dnia seniorzy przybyli na pływalnię na gimnastykę w wodzie w ramach kontynuowanego projektu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.