WYDARZYŁO SIĘ: SUKCESY BANCHPRESS KOZY
Jak zwykle zawodnicy z naszej Gminy wrócili do Kóz z licznymi medalami i trofeami.

Zaowdicy Benchpress Kozy

W dniach 18-19.03 odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski federacji GPC w Zalesiu. Startowało około 250 zawodników m.in z Łotwy, Ukrainy, Słowacji. Gminę Kozy reprezentowało czterech zawodników, który zdobyli łącznie 5 medali i 4 puchary:

• Helena Wyrozębska w kategorii wiekowej 13-15 podniosła 70 kg i zdobyła 1 miejsce. W kategorii junior zajęła 3 miejsce. Był to jej debiut na zawodach rangi mistrzostwiej,
  • Grzegorz Drewniany startował w kategorii 100kg Masters w trójboju siłowym. Poprawił rekord polski z wynikiem 692,5kg zdobywając medal i 3 puchary,
  • Wiesław Wróbel w kategorii Masters tym razem startował w przysiadach uzyskując wynik 215kg i zdobywając medal i puchar - przy okazji poprawiając rekord świata,
  • Mariusz Wyrozębski startował w kategorii 140+ Wygrał złoty medal uzyskując 240 kg.

Wróbel Wiesław i Grzegorz Drewniany oprócz swoich startów, w drugim dniu wcieli sie w role sędziów na zawodach. Zawody były na dobrym, wysokim poziomie pod względem organizacyjnym i sportowym.

Następnie od 22 do 26 marca odbyły się zawody Mistrzostwa Europy federacji XPC w Siedlcach. Startowało około 500 zawodników z 8 krajów. Na zawody pojechali:

• Magdalena Szpila, która zdobyła 1 miejsce w juniorkach do 52kg i ze wszystkich startujących zawodniczek zdobyła puchar za 2 miejsce,
  • Grzegorz Drewniany w kategorii do 110kg zdobył 1 miejsce open i 3 miejsce w open overall. Uzyskał znakomity wynik podnosząc 290kg w martwym ciągu,
  • Wróbel Wiesław w kategorii do 100kg Masters zdobył 1 miejsce i puchar za 3 miejsce ze wszystkich startujących masters.

Bardzo cieszą mnie sukcesy zawodników Benchpress Kozy. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do treningów z Mistrzami - przypominam, że siłownia, w której instruktorem jest Pan Wiesław Wróbel jest czynna od poniedziałku do piątku od 18:00 do 20:00 - mówi Dyrektor CSW Pan Konrad Hamerlak.