WYDARZYŁO SIĘ: Rekord Europy szesnastolatki z Benchpress Kozy
W Siedlcach odbyły się zawody w trójboju siłowym federacji XPC, w których udział wzięli zawodniczy i zawodniczki z Benchpress Kozy.

Zawody federacji XPC w Siedlcach

W dniach 18-21.11 2021 w Siedlcach odbyły się zawody federacji XPC w trójboju siłowym.

Naszą gminę reprezentowały dwie zawodniczki i dwóch zawodników. Debiut w zawodach zaliczyła Natalia Szpila. Młoda zawodniczka odnotowała fantyastyczny występ w kategorii do 52kg, podnosząc 90,00 kg zdobyła złoty medal i ustanowiła pierwszy w swoim życiu rekord Europy.

Magdalena Szpila z wynikiem 130,50kg zajęła 1 miejsce poprawiając rekord Europy o 0,5kg. Wśród wszystkich startujących zawodniczek zdobyła drugie miejsce.

Grzegorz Drewniany w kategorii Masters do 100 kg startujący w dwóch konkurencjach RAW i EQ w martwym ciągu podnosząc 260 kg zdobył 2 złote medale, a w kategorii open zajął miejsce trzecie.

Wiesław Wróbel w kategorii Masters startując równierz w konkurencjach RAW i EQ w martwym ciągu podnosząc 260 kg zdobył 2 złote medale, natomiast konkurencji RAW był najlepszy i zajął pierwsze miejsce. Ostatecznie koncowy rezultat to w konkurencji EQ 2 miejsce, a w open 3 miejsce.

Nasi zawodnicy włącznie zdobyli 5 złotych medali, 1 puchar złoty, 2 srebrne i 2 brązowe. - Dziękuje naszym zawodniczkom i zawodnikom za udany sezon i godne reprezentowanie Polski i Gminy Kozy - komentuje trener sportów Siłowych, Mistrz Świata i Europy Wiesław Wróbel.