WYDARZYŁO SIĘ: Puchar Świata XPC w Siedlcach
Puchar Świata w trójboju siłowym federacji XPC w Siedlcach był bardzo udanym startem zawodników z koziańskiego klubu siłowego. To ostatnie zawody w tym roku naszych sportowców.

Wiesław Wróbel na zawodach XPC w Siedlcach 2022

W dniach 24-27.11.2022r w Siedlcach odbyły się zawody Pucharu Świata w trójboju siłowym federacji XPC. Startowało 420 zawodników z 11 krajów.

Naszą gminę reprezentowali: Magdalena Szpila w wadze do 52 kg zdobyła puchar za 2 miejsce wśród wszystkich juniorek podnosząc 127,5 kg, Wiesław Wróbel w wadze do 100kg oraz w kategorii Masters zdobył 1 miejsce podnosząc 265 kg i otrzymał pokaźny puchar. Grzegorz Drewniany w wadze do 100kg Masters EQ zdobył 1 miejsce i 2 miejsce open. Wśród wszystkich rywali zajął 3 miejsce.

Na zawodach brakowało Natalii Szpili i Mariusza Wyrozębskiego z powodu choroby.
W tym roku startowaliśmy na Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w federacjach WUAP, GPC ,XPC w krajach tj. Polska, Węgry, Niemcy, Czechy, Słowacja, zdobywając łącznie około 40 medali.

Dziękuje wszystkim osobom, które nas wspierały i zawodnikom za bardzo dobre osiągnięcia sportowe – Komentuje Trener Wiesław Wróbel.