WYDARZYŁO SIĘ: Mistrzostwa Świata Federacji WUAP z mocnym akcentem
Każdy kto uczestniczy w zmaganiach w trójboju siłowym, wyciskaniu, bądź śledzi ich przebieg zna Słowacką Trnave, ponieważ już kilka razy odbywały się tam zawody najwyższej rangi.

 

Mistrzostwa Świata Federacji WUAP
Mistrzostwa Świata Federacji WUAP

 

W Mistrzostwach Świata startowało 520 zawodników z 22 krajów. Naszą gminę reprezentowało stowarzyszenie Benchpress Kozy, w którego szeregach rozprawiały dwie zawodniczki Magdalena SzpilaBeata Kowalska oraz sześciu zawodników Janusz Witkowski, Konrad Majocha, Szymon Skrudlik, Grzegorz Drewniany, Marcin Helwik i wszystkim znany Wiesław Wróbel.

Od wielu lat nasi zawodnicy zaliczani są do światowej czołówki, co potwierdzili niedawnym występem na Słowacji. Z zakończonych w Trnavie Mistrzostw Świata reprezentanci Kóz przywieźli 9. złotych, 2. srebrne oraz 2. brązowe medale.

 

Mistrzostwa Świata Federacji WUAP
Mistrzostwa Świata Federacji WUAP

 

Cieszy nas wysoka forma wszystkich zawodników w tym Wiesława Wróbla, trenera na co dzień pracującego w Centrum Sportowo-Widowiskowym w Kozach, który zdobył dwa złote medale oraz w dwóch konkurencjach w kategorii OPEN dwa brązowe. Na najwyższe uznanie zasługuje fakt, że Pan Wiesław Wróbel kolejny raz poprawił Rekordy Świata. W martwym ciągu nasz zawodnik znowu był bezkonkurencyjny co potwierdził zdobywająć dwukrotnie złoto i ustanowiając Rekord Świata na pozionie 270 kg, natomiast w trójboju siłowym startując w kategorii do 100 kg osiągnął rezultat 627,5 kg poprawiając poprzedni rekord aż o 227,0 kg !

- dziękuję zawodniczkom i zawodnikom za zaangażowanie i znakomite starty w trakcie całego sezonu. Kolejny raz pobijając rekordy Europy i Świata zarówno w martwym ciągu i trójboju siłowym potwierdziliśmy naszą pozycję na świecie. Bardzo mnie cieszy postawa Konrad Majochy, który wynikiem 230.5 kg  w martwym ciągu zdobył Rekord Europy Juniorówpodsumowuje trener Wiesław Wróbel.

 

Mistrzostwa Świata Federacji WUAP
Mistrzostwa Świata Federacji WUAP
 

 

Wymienieni wcześniej zawodnicy to nie jedyni reprezentanci naszej Gminy, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w historii tej dyscypliny. Starszy sierżant Konrad Adamaszek na co dzień pełniący służbę jako policjant w Bielsku-Białej, w ciągu tygodnia zwyciężył na dwóch najważniejszych w tym roku imprezach sportowych w wyciskaniu sztangi.

 

Pierwszą z nich były odbywające się we Wrocławiu w dniach 13-14 października V Mistrzostwa Polski służb mundurowych w wyciskaniu, gdzie w kategorii do 82,5 kg. ważący 79 kg sierżant w trzecim podejściu podniósł ciężar 190 kg i zajął 1. miejsce w kategorii, w której startowało 21 zawodników.

Jak się okazało to nie wszystko co wywalczył tego dnia, ponieważ uwzględniając przelicznik Glosbrennera, który bierze pod uwagę wiek, wagę oraz wyciśnięty ciężar, policjant zdobył 3. miejsce w kategorii OPEN na wszystkich (blisko 200) startujących zawodników oraz 1. miejsce jako najsilniejszy zawodnik służb MSWiA.

 

Mistrzostwa Świata Federacji WUAP
Mistrzostwa Świata Federacji WUAP

  

Kilka dni później, na odbywających się w Trnavie na Słowacji Mistrzostwach Świata federacji WUAP, w trójboju siłowym i wyciskaniu sztangi leżąc Konrad Adamaszek zbijając wagę startował w kategorii do 75kg. Mimo tego, że ważył ponad 4 kg mniej, również jednogłośnie zaliczył ciężar 190 kg i tym sposobem obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Świata, piąty w jego sportowej karierze.

- sukces ma wiele imion i na pewno oprócz ciężkiej pracy jaką wkładam w realizacje moich pasji, nie osiągnąłbym tego gdyby nie wsparcie najbliższych mi osób. Dziękuje bardzo trenerowi Grzegorzowi, moim fizjoterapeutom oraz firmie Olimpmówi st. sierż. Konrad Adamaszek

 

 


  Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach

  Pl. Ks. K. Kochaja 1, 43-340 Kozy

    +48 33 817 57 40

    +48 505 091 883

    sekretariat@csw.kozy.pl

  Godziny otwarcia

  Poniedziałek - Piątek     od 07:00 do 22:00

  Sobota     od 09:00 do 22:00

  Niedziela     od 09:00 do 22:00

  Dojazd

  Projekt i wykonanie : MyWebFactory