W grudniowe wtorkowe popołudnie w hali Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach rozgrywano spotkania w ramach halowej ligi dla najmłodszych.

Mikołajkowa kolejka w Halowej Lidze Orlików

zdjęcie drużynowe
zdjęcie drużynowe fgdgdf

W przed dzień mikołajek święta, na które dzieci czekają z niecierpliwością i nadzieją w hali Centrum Sportowo-Widowiskowego w Kozach została rozegrana kolejna seria gier w ramach Halowej Ligi Orlików.

We wtorkowy wieczór swoje spotkania rozgrywali młodzi zawodnicy z rocznika 2014. Tradycyjnie już nie zabrakło pięknych bramek, emocji i radości po zwycięskich meczach.

Pierwsze zwycięstwo w bieżącym sezonie odnieśli podopieczni Krzysztofa Michałowskiego, którzy grając pod szyldem AP Michałowski, okazali się lepsi od swoich rówieśników z UKS Dwójka Kozy, wygrywając 6-4. Zawodnicy z Bielska-Białej znakomicie zaprezentowali się w pierwszej części gry, prowadząc do przerwy 5-1. Druga połowa to dominacja gospodarzy z Kóz, lecz nie zdążyli oni doprowadzić do wyrównania i pozostali bez punktów. Dzięki trzem punktom AP Michałowski plasuje się na drugim miejscu w tabeli, natomiast Dwójka okupuje jej drugą połowę.

Gracze Pioniera Pisarzowice poszli śladami swoich kolegów z AP Michałowski i tak jak oni zapisali na swoje konto pierwszy komplet punktów w sezonie, wygrywając pewnie i wysoko (16-3) z zawodnikami Orła Kozy. Ta efektowna wygrana z pewnością poprawi pewność siebie zawodników z Pisarzowic i spowoduje, że o kolejne punkty będzie im zdecydowanie łatwiej w kolejnych potyczkach. Zawodnikom Orła pozostaje przełknąć gorycz porażki, wyciągnąć wnioski i sumiennie przygotowywać się do kolejnych gier w hali CSW w Kozach. Wpadki się przecież zdarzają.

Tempa nie zwalniają młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Bujakowa, którzy na zakończenie bieżącej serii gier pokonali po dramatycznym i emocjonującym boju swoich kolegów z Mazańcowic. Odmienić losy spotkania z wyniku 2-5 na 8-7 to nie lada sztuka i wyczyn, a tego właśnie dokonali gracze Gronia. Brawa dla nich za charakter, wytrwałości walkę do końca. Te cechy wyniesione z parkietu w hali w Kozach z pewnością zaprocentują w dorosłym życiu. Piłkarze z Mazańcowic po tym spotkaniu muszą pamiętać, że gra się do końca oraz że mecz nie kończy się po pierwszej połowie. Lider zatem w Bujakowie!

Rozgrywki nie zwalniają tempa bowiem przed nami już w ten wtorek kolejne emocje w Halowej Lidze Żaków.

Jako pierwsi na parkiecie hali w Kozach zagrają zespoły Dwójki i Orła. Dojdzie zatem do derbowego pojedynku między tymi zespołami. Faworytem wydają się gracze Dwójki, którzy do tej pory wygrali swoje wszystkie spotkania i wraz z zespołem z Mazańcowic otwierają tabelę. Orzeł ma o jedno spotkanie rozegrane mniej i jest nieco niżej w stawce. Zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie pomiędzy rówieśnikami z Kóz. A kto wyjdzie z niego zwycięsko o tym, przekonamy się już w najbliższy wtorek.

Następni zmierzą się między sobą ekipy środka stawki- tak bowiem trzeba określić mecz pomiędzy zawodnikami Soły Kobiernice i Pioniera Pisarzowice. Obie ekipy jak do tej pory odniosły po jednym zwycięstwie w rozgrywkach i z pewnością nie zamierzają na tym poprzestać. Zatem o emocje nie będzie trudno, gdyż na boisku leży kolejny komplet punktów do podniesienia a za tym poprawa lokaty w tabeli.
Na zakończenie zapowiadanej serii gier czeka nas pojedynek ekip, które jak do tej pory pozostają bez zdobyczy punktowej, a więc Zapory Porąbka i Gronia Bujaków. Jedno jest pewne, po tym spotkaniu ktoś zainkasuje pierwsze punkty, być może dojdzie do remisu. W każdym razie mecz ten powinien być zacięty i obfitować w gole i dramaturgię. Na to liczymy!

Pomijając aspekt wynikowy najważniejszy, jest rozwój, chęć gry i integracji sportowej z rówieśnikami dzieląc z nimi wspólne pasje.
A o wynikach i przebiegu rywalizacji dowiecie się z kolejnego podsumowania, które zagości na naszej stronie internetowej i mediach społecznościowych.